Adhesions

Col·lectius

Acaba amb la Placa

Almacelles Lliure

Amical de Mauthausen i altres camps

ANC Lleida

ANC-SegriàSud

ANJI Almacelles

Arran Lleida

Assemblea Llibertària de Lleida

Associació d’Expresos Polítics del Franquisme

Associació per a la Memòria Històrica i Democràtica del Baix Llobregat (AMHDBLL)

Associació per la Recuperació de la Memòria Històrica de Catalunya

Ateneu Cooperatiu La Baula

Centre d’Estudis Comarcals del Segrià

Centre d’Estudis de les Garrigues

Colors de Ponent

Comissió Ciutadana per la Memòria de les Borges Blanques

Comissió de la Dignitat

Comissió Dones Advocades Col·legi Advocacia Barcelona

Comissió Memòria Històrica Col·legi Advocacia Barcelona

Comú de Lleida

Confederació General del Treball (Lleida)

Coordinadora Obrera Sindical (COS)

CUP de Lleida

CUP Tàrrega

Crida per Lleida

Dones amb Iniciativa

Dones de Lleida

Drets per Totes

Els Amics de la Lletja

Esquerra Republicana de Catalunya

Federación Estatal de Foros por la Memoria

Fons de Documentació de l’Esquerra Independentista a les Comarques de Ponent

Front d’Alliberament Gai de Catalunya (FAGC)

Hola Lleida

ICV Terres de Lleida

Intersindical – CSC

JERC Lleida

Mai Més! Cultura i memòria antifeixista (Ripollet)

Marea Blanca de Ponent i Pirineus

Mesa de Catalunya d’Entitats Memorialistes

Òmnium Cultural Ponent – Lleida

Òmnium Cultural (nacional)

PAICAM – Plataforma d’Afectades per l’ICAM (SGAM) i l’INSSS

Plataforma per la Memòria Històrica d’Almenar

Plataforma Riera de Cassoles

Poble Lliure Ponent

Podem Terres de Lleida

Rosselló per Tothom

Sare Antifaxista

Sindicat d’Estudiants dels Països Catalans UdL

Sindicat d’Estudiants dels Països Catalans de secundària de Lleida

Solidaritat Catalana per la Independència

Som lo que Sembrem

Stop CETA Ponent Pirineus

Unitat contra el Feixisme i el Racisme

Xarxa Antifeixista d’Euskal Herria



Adhesions individuals

Família d’Antonio Cantano: Natividad Redondo (companya), Paquita i Araceli Cantano Redondo (filles), Juan Peñafiel Tellado (gendre), Rosa Peñafiel Cantano, Sonia Peñafiel Cantano, Raul Cantano Domènech, Iolanda Cantano Domènech, Gemma Obiols Cantano, Marc Obiols Cantano, Alba Obiols Cantano (néts).

Anna Ariño, infermera i ex militant del PSUC, sindicalista (CCOO), independentista i feminista

Magda Ballester, periodista, ex militant i regidora (1979-83) del PSUC a Lleida

Joan Miquel Ballesté, ex militant del PSUC i ex president d’ICV Terres de Lleida

Felip Castell, ex militant del PSUC i fundador de les Comissions Obreres a Lleida

Antonio Chacon, militant del PSUC-viu i fundador de les Comissions Obreres a Lleida

Pere Culleré, ex militant del Front Nacional de Catalunya 

Àlex de Sàrraga, advocat laboralista, ex militant del PSUC i de CCOO i activista social

Maria Huguet, professora i militant feminista, antifranquista i independentista (ex FNC, CUP)

Ventura Margó, ex militant i regidor (1979 – 83) del PSUC  a Lleida

Carme Merola, mestra i ex militant del PSUC a Lleida



Manel Adrover, particular

Laura Ager, Educadora Infantil

Marta Aguila, historiadora

Manel Aguiló, Estudiant, Assemblea d’Estudiants d’Agrònoms

Montse Agulló, Educació

Yolanda Agusti, Auxiliar administrativa bibliotecària

Ferran Aixalà, actor

Mercè Aixandri, infermera

Nil Alberich, Administratiu

David Albert, Autònom

Joaquim Aldavert, educador

Joana Alexandra, Educadora social

Manuel Almiñana, jubilat, Nucli CUP Sant Andreu de Palomar

Helena Alonso, Professora

Jordi Alonso, enginyer forestal

Luis Alberto Alonso, carpintero

Sebas Alsina, Comptable

Xavi Alsina, Empresari

Xavier Altimira, Estudiant d’arquitectura

Daniel Altisent, historiador

Antoni Alzaga, Filòleg

Marta Amarillo, Estudiant

Susana Ambrós, comercial

Joan Ramon Amoros, Jubilat, militant de CC.OO.

Miquel Andreu, periodista

Jordi Anento, Assessor Laboral i Sindicalista de CCOO

Montserrat Anento, Ex-regidora d’ERC a l’ajuntament de Sant Feliu de Codines

Cristina Angel, Educadora Social

Jordi Anglada, empresari

Marta Anglada, tècnic prevenció riscos laborals

Jaume Angrill, Fuster i artesà a la Seu d’Urgell

Jose Antonio, professor

Montserrat Antúnez, tècnica recerca

Jaume Añé, Mestre

Albert Aragonès, sanitat

Carmel Aran, Agent comercial

Mònica Aranda, Psicòloga

Bernat Aranyó, Estudiant d’Història

Eduard Arbonés, Agricultura, ramaderia i alimentació

Ramon Arbones, jubilat

Santi Arbós, Filòleg

Carles Arderiu, Administratiu

Lídia Arderiu, Membre de JERC Ponent

Gerard Aresté, empresari

Javier Arias, maestro

Ramon Arias, Discapacitat

Susana Ariño, Professora de secundària i militant de la Crida per Lleida-CUP

Xavier Ariza, director d’escena

Miquel Argelich, Serveis i administració 

Cèlia Argilés, Interventora administració local

Francesc Simó Argilés, Mànager

Mariona Arnau, Estudiant de Traducció i interpretació i de Llengua i literatura catalanes

Joan Arnedo, Gestió cultural

Júlia Arqué, estudiant

Jaume Asens, advocat i quart tinent d’Alcaldia de Barcelona

Josep Maria Asensio, Òmnium infermer jubilat

Xavier Asensio, Diplomat en Infermeria

Clara Asín, Periodista y comunicadora a Centre Irídia

Miquel Aubà, senador d’ERC

Teresa Aumedes, farmacèutica

Anna Azamar, senadora d’ERC

Gisela Azamar, Administrativa

Anna Azanuy, jubilada

Enver Aznar, regidor de SOM VNG i secretari de formació de Podem

Andratx Badia, Escriptor i filòleg

Daniel Badia, fotògraf

Jaume Badia, Pensionista

Leo Badia, periodista (UdL)

Maria Badia, Historiadora de l’Art

Neus Baena, historiadora

Òscar Bagur, Editor

Josep Baiget, jubilat

Josep Maria Baiget, regidor d’ERC – Avancem a Lleida

Pere Bailon, Enginyer Agrònom

Josep D. Balagueró, Empleat de banca

Francesc Balcells, Mestre

Aroa Baldó, Lleure i educació

Eduard Ballesté, Becari doctoral antropologia

Emili Ballesteros, jubilat

Gerard Baltral, Topograf

Rosa Banqué, Mestra

Clara Barbal, periodista

Manel Barbero, Cambrer

MªPilar Barbosa, atenció al client

Ernest Barceló, entrenador

Ramon Bardia, Jubilats 

Joan Bardina, construcció

Mireia Barés, Mestra i militant del SEPC

Joan Baró, músic

Andreu Barrabes, Comercial

Lluís Barrera, treballador

Pilar Barrera, aturada

Joan Ramon Barri, Sindicalista de la CGT i membre de l’Ateneu la Baula

Albert del Barrio, Estudiant

Alfons Barrios, Responsable manteniment

Jaume Barrull, Jubilat

Maria Barrull, estudiant

Pep Barrull, Professor

Ramon Barrull, estudiant

Lluís Bartra, jubilat

Alba Bas, estudiant

M.Lluïsa Bastús, Mestra (persones adultes)

Gerard Batalla, Pagés

Juan Batlle, conserge d’institut

Carme Bayo, Autònoma ensenyament

Pilar Bayo, en atur (empleada caixa)

Josefina Bé, Auxiliar geriatria

Antoni Begué, Logística

Erica Bel, Feminista i defensora del carrer com a espai de reivindicació.

Carme Beltran, Comercial

Oriol Berenguer, Gerent en l’àmbit dels serveis socials. Vocal de la delegació Lleida-Ponent d’Òmnium Cultural.

José Manuel Bergaz, compras

Laura Bergés, professora UdL

Josep Bermúdez, Jubilat

Miquel Bernal, xofer de furgoneta

Mark Bernaus, Biotecnòleg

Sergi Bertran, il·lustrador i col·laborador de la Directa a terres de Ponent

Juan Bertrand, pagès

Joan Biescas, bomber

Francesc Xavier Biosca, ERC Lleida

Robert Biosca, Operari Telecomunicacions

Joan Biscarri, vicerrector de la UdL

Xavier Blanch, Hostaleria

Rosa Blasco, psicòloga

Roger Blazquez, Portaveu de les JERC-Lleida

Xavier Bohigas, Professor de Física UPC

Jacinto Bonales, Historiador

Montse Bonastra, Professora de secundària

Angel Bonet, Informàtic

Carolina Bonet, Educadora Social

Montse Bonet, Administrativa

Jordi Bonilla, Estudiant

Jordi Borràs, periodista especialitzat en l’extrema dreta

Eli Borreda, Periodista

Alfons Borrego, Informàtic, català i demócrata

Jaume Bosch, ex diputat d’ICV – EuiA

Jordi Bosch, Químic

Lolita Bosch, escriptora

Oriol Bosch, Periodista

Xavier Bosch, periodista

Ernest Botargues, educador

Albert Botran, diputat de la CUP – CC

Joan Bover, Aturat

Mireia Boya, diputada de la CUP – CC

Eduard Brey, pensionista

Ivan Briz, Arqueòleg i historiador.

Maria Brugués, Estudiant de grafologia i futura politòloga

Joan Buades, professor

Carme Bullich, Funcionari

Rosa Burrell, Administrativa

Rafael Caballero, Sanitari

Àngels Cabasés, Professora economia aplicada UdL

Carles Cabasés, mestre

Josep Maria Cabasés, Consultor informàtic

Robert Cabasés, docent

Bep Cabré, Pagès. Regidor de la Cup a Alpicat i afiliat d’Unió de Pagesos

Irene Cabrera, Llibretera

Maria Jesus Cacho, Pensionista

Jordi Cadellans, actor

Enric Calpena, professor d’universitat

Miriam Calvet, Infermera

Jordi Calvís, dissenyador gràfic i membre del secretariat ANC

Mayra Camarasa, Química, independentista i votant de la CUP.

Santi Campo, historiador

Clara Camps, Professora

Jordi Camps, Jubilat

Josep Camps, Professor de secundària

David Camuña, Historiador i arqueòleg

Jordi Canes, mestre jubilat

Montse Canes, esquerrana

Albert Canillas, músic

Lluïsa Cano, cambrera

Pilar Cano, dissenyadora

Celia Cánovas, senadora d’ECP

Xavier Canyet, professor

Eugeni Capdevila, universitat

Joaquim Capdevila, professor de la UdL 

Jacint Carbonell, Jubilat

Aleix Cardona, redactor premsa

Pol Carod, bomber

David Carrera, estudiant

Enric Carrera, Funcionari

Sílvia Carreras, Tècnic d’infermeria.

Juan Carlos Carrilero, mestre

Jordi Carrió, Enginyer jubilat

Rosa Casademont, Mestra Jubilada

Xavier Casadesús, Agitador Sociocultural

Kico Casadevall, Mecànic metal-lúrgic

Gemma Casal, antropòloga i membre de la Crida per Lleida

Quintí Casals, historiador de la UdL

M Teresa Cases, Ensenyament

Ramon Castany, jubilat

Isabel Castel, Tecnòloga d’aliments

Carmina Castellví, diputada de Junts pel Sí

Toni Castellvi, Aturat

Xavier Castellana, senador d’ERC

Xavier Casterat, Farmacèutic

Arnau Castillo, Jardiner

Francesc Castillo, Auditor

Emilio de Castro, Jubilat

Joan Miquel Castro, Assessor d’empresa

Francesc Català, Editor

Nerea Català, Educació

Giovanni Cattini, historiador de la UB

Anna Caula, diputada de Junts pel Sí

Maria Dolors Ceinos, comercial

Jordi Cera, impressor

Núria Cervera, Mestra

Mercè Chumillas, administrativa

Maria Teresa Cid, Admistrativa

Jaume Cirera, banca

Mercè Ciutat, dones de lleida/jubilada ensenyament

Carles Civis, Lleida OI!

Marta Clapés, advocada

Aurora Claramunt, Dissenyadora Gràfica, TV3

M. Teresa Claret, Professora

Jaume Claret, Professor UOC i historiador

Aurora Claramunt, Dissenyadora Gràfica, TV3

Miquel Clariana, Membre de l’ ANC i Òmnium, Reus.

Joan Carles Claveria, Il·lustrador / Dissenyador gràfic

Lluís Claverol, Aparellador

Àngela Clos, pensionista ANC

Joel Clota, ERC Almacelles

Adrià Cluet, Estudiant

Maria Cobeña, Membre de la Crida-CUP Granollers

Jesús Codera, Militant PSUC/ICV. Historiador.Prof. Secundària

Georgia Codina, disseny

Sebastià Codina, manteniment

Tania Codorniu, Educadora social

Antoni Colàs, aturat

David Colell, professor

Marcel Colell, jubilat

Agustí Colomines, historiador de la UB

Francesc Coll, Associació Professional d’Agents Rurals de Catalunya

Josep Maria Coll, Agricultor

Joan Coma, Regidor de CAPGIREM VIC

Jordi Comas, militant ERC

Lluis Comet, Jubilat

Joan Comorera, senador d’ECP

Roser Company, treballadora, Òmnim, Mans Unides, Pdecat,…..

Xavier Company, Enginyer tècnic

Josep Maria Companys, fuster

Manel Cónsola, tècnic de laboratori, sindicalista (CGT)  i membre del Consell Ciutadà de Podem Catalunya.

Isabel Contreras, Indústria alimentària

Fidel Cordero, profesor de historia

Francesc Corretje, tècnic

Lidia Cortes, asesora

Albert Cos, Professor de secundària

Montse Cos, conserge

Joan Coscubiela, diputat de CSQP

Eliezer Costa, jubilat

Josep Costa, Informàtic

Teresa Costa, Sindicalista

Edgar Cotes, Estudiant de traducció

Núria Cotura, jubilada

Francesc Coy, Mestre anglès

Pep Cruanyes, president de la Comissió de la Dignitat

Jordi Crusellas, Comercial

Mònica Cuesta, Estudiant de Traducció i Interpretació a la UAB i feminista.

Montserrat Culleré, administrativa

Paquita Cuñat, Jubilada ja fa 12 anys 

Jordi Curià, arts gràfiques

Josep Maria Curià, dissenyador gràfic

Josep-Maria Currià, advocat-músic

Albano Dante, diputat de CSQP 

Francesc de Dios, Comunicació

Laura Dejuan, Professora

Josep A. Delgado, Fotograf

Dani Díaz de Quijano, Ecòleg

Irati Diert, estudiant

Sergio Díez, Aprenent de Pare. #15M i ara Comú de Lleida

Xavier Diez, Historiador

Marc Doladé, Estudiant de grau

Enric Dolcet, informàtic

Antoni Domene, informàtic

Anton Domènech, infermer

Aracel·li Domènech, Militant d’icv, sindicalista de ccoo i Catalana de mena

Xavier Domènech, diputat d’ECP al Congrés

Jordi Domingo, professor

Magda Domingo, Treballadora Social/Educadora Social

Meritxell Domingo, treballadora de la Generalitat de Catalunya

Kevin Domínguez, Portaveu de les JERC Ponent, estudiant de Dret a la UdL, jugador de futbol sala al CFS Balaguer i membre de diferents entitats associatives de Balaguer.

Andrew Dowling, Historiador, Universitat de Cardiff, Regne Unit

Àngel Duarte, historiador de la UdG

Gustavo Duch, Escriptor. Revista Sobirania Alimentària

Eduard Duràn, Pensioniste

Pere Duran, jubilat

Sara Duró, Educadora social

Pere Enciso, Economista.

Antoni Entrena, Estudiant de filologia catalana a la UA.

Eduard Ereza, Enginyer informàtic

Xavier Eritja, diputat d’ERC al Congrés

Montse Escartín, Catedrática de filología. UdG

Albert Escobedo, Investigació biomèdica

Roger Escobosa, Independent

Josep Escribà, Enginyer informàtic

Laia Escuer, mestra

Noelia Espinosa, infermera

Sergi Espinosa, Els Cranc grup de punk rock

Josep Maria Esquerda, Jubilat

Miquel Àngel Essomba, ex director de la UNESCO a Catalunya

Quim Estadella, pagès

Ignasi Estany, Autònom

Miquel Àngel Estradé, senador d’ERC

Antoni Escala, Enginyer Industrial

Jaume Espinagosa, Museòleg

Meritxell Espona, estudiant

Mercè Esqué, soldadora

Carles Esquerra, Hostaleria

Laia Esteve, Adminstratiu

Francesc Fabregat, La Motorada per la independència.

Noemí Fabregat, Estudiant i militant de JERC Ponent

Mireia Facet, dependenta

Josep Maria Farran, Llicenciat en Ciències Químiques 

Josep R. Farran, Bomber

Albert Farré, Empresari autònom

Esperança Farré, Professora

Jordi Farré, bomber

Jordi Farre, comerciant

Lluís Farré, Pre Jubilat

Sònia Farré, diputada d’ECP al Congrés

Carles-Miquel Fauró, mestre jubilat

Agusti Faus, jubilat

Marc Faustino, Conseller del districte de les Corts de la CUP Barcelona. Sindicalista a la Intersindical-CSC.

Julià Feixas, Pensionista

Mireia Ferbuix, Unitat contra el feixisme i el racisme

Àlex Fernandez, Mecànic

Carles Fernandez, Investigador Senior al Centre Tecnológic de Telecomunicacions de Catalunya

David Fernàndez, periodista i ex diputat de la CUP

Arnau Ferre, Traductor

Pol Ferre, Programador

Àlex Ferrer, estudiant

Armand Ferrer, Professor

Cristian Ferrer, historiador de la UB

Gerard Ferrer, metge

Carles Feixa, catedràtic d’antropologia social de la UdL

Joan Oriol Fibla, estudiant i empleat

Assumpta Figuera, Empresaria

Octavi Figueres, producció audiovisual

Antoni Figuerola, Arquitecte Tècnic

Gemma Filella, Professora UdL

Ferran Fitó, Metge

Mar Flamarich, estudiant

Judit Flix, Docent

Francesc Florensa, Premsa

Laura Florensa, arxivera

Joan Flores, medecina

Óscar Flores, universitat

Lourdes Flotats, Professorat

Francesc Foguet, Coordinador del Màster Universitari en Estudis Teatrals (UAB)

Àngels Folcu, mestra

Antoni Folguera, mestre

David Folguera, regidor Ajuntament Bell-lloc d’Urgell

M. Carme Folguera, Sanitat

Marisa Fombuena, Psicòloga

Estanislau Fons, Professor UdL

Adrià Font, estudiant

Carme Font, Logopeda

Marta Font, Infermera

Mercè Font, infermera i regidora d’Alternativa per Maials – PA

Núria Font, mestra

Josep Fontana, catedràtic emèrit de la Universitat Pompeu Fabra

David Fontanals, Regidor de Patrimoni i Memòria Historica a Ripollet

Gemma Fontane, Estudiant

Albert Font-Tarrés, Periodista i educador social

Pepita Fores, Jubilada

Laura Fornell, Educació

Montserrat Fornells, diputada de Junts pel Sí i alcaldessa de Vilanova de l’Aguda

Lluís Fortuny, psicòleg clínic

Teresa de Fortuny, Llicenciada en Física

Anna Francès, pedagoga

Javier Franch, TTS

Xavier Franch, Periodista

Daniel Francisco, Empresari

Jordi Franco, Estudiant

Andrea Franquet, Estudiant, bastonera del Casal l’Arreu

Josep Ramon Freixanet, Enginyer

Maria Freixanet, senadora d’ECP

Cesk Freixas, cantautor

Sílvia Freixas, Educadora Social

Carles Furriols, metge

Francesc Gabarrell, regidor de la Crida per Lleida

Carme Gabarrell, Sanitari

Anna Gabriel, diputada de la CUP – CC

Stefi-Gabrielle Tempestti, Fotògrafa

Christian Gajewski, Escriptor

Felip Gallart, escriptor

Aitor Garcia, Aturat

Albert Garcia, Actor

Ara García, ex-militant d’IU

Aritz García, Mediador social

Cristina Garcia, Actriu

Cristobal Garcia, jubilat

Dolors Garcia, jubilada

Eduard Garcia, professor

Francesc Garcia, advocat

Isabel García, Administratiu

Joan Genis Garcia, Jubilat

Josep Maria Garcia, Jubilat

Ona Garcia, estudiant

Ramon Garcia, Funcionario

Sisco Garcia, professor de secundària i militant de la Crida per Lleida

Xulio García, Foro por la Memoria de Guadalajara (Castilla)

Joan Garriga, diputat de la CUP – CC

Jaume Gasia, Estudiant de doctorat de la UdL

Elsa Gasol, Mestra

Jordi Gasol, Professor

Ermengol Gassiot, secretari general de la CGT de Catalunya

Jordi Gateu, Treballador en situació d’atur i activista apartidista

Sonia Gatius, sindicalista sense sindicat

Ruben Gavilà, militant de la Crida – CUP i de Colors de Ponent

Encarna Gazquez, jubilada, CUP-montcada i reixac

Xavier Gil, Responsable de producció 

Clara Gilart, bibliotecària

Francesc Gili, psicòleg

Josep Gimenez, Enginyer Industrial

Joan Gimeno, Investigador predoc

Salvador Giné, ANC

Carles Giné-Janer, administratiu i ambientòleg

Joan Giner, diputat de CSQP

Guillem Giró, estudiant

Ricard Gomà, ex regidor a l’Ajuntament de Barcelona

Natalia Gómez, estudiant

Antoni González, aturat

Cristina González, Mare i historiadora de l’art. Familiar de represaliats.

Carlos González, regidor del Comú de Lleida

Eduardo Gonzalez, Miembro de la Plataforma vasca en la querella Argentina contra el franquismo

Rodolf González, Bibliotecari

Vicenç Gonzàlez, Pensionista, activista social.

Joan Marc Gorgues, Empresari fusteria

Jordi Graell, periodista

Ramon Gras, jove estudiant

Emili Grau, mestre

Hortènsia Grau, diputada de CSQP

Maite Griñó, infermera

Gerard Gros, Professor

Isabel Guardado, jubilada

Josep Mª Guàrdia, pagès

Oscar Guardingo, senador d’ECP

Jordi Guardiola, Periodista

Ramon Guasch, Aturat professional

Noè Guillamet, estudiant

Francesc Guiu, Enginyer Informàtic

Marta Guiu, Gestora Cultural

Alexandre Hernandez, Enginyer

Carme Hernández, Treballadora social

Cristina Hernández, informàtica

Hortensia Hernandez, sindicalista

Mariona Hernàndez, Gironina,néta i neboda de represaliats i militants del PSUC

Marcos Hernández, Estudiant

Montserrat Hernandez, Administrativa i corrrectora de català

Sonia Herrera, Comunicadora audiovisual i investigadora

Albert Hortal, aturat

Pere Hortigüela, Auxiliar assistencial

Glòria Huete, Administrativa

Arnau Huguet, AEiG Lo Manaix

M. Lluïsa Huguet, professora

Neus Huguet, Autònoma

Joaquim Ibañez, sanitari

Teresa Ibars, historiadora i arxivera

Judit Ibos, professora

Montserrat Iniesta, antropòloga, museòloga i membre de la Comissió Assessora del Memorial Democràtic.

Maria Josep Isern, infermera

Ferran Izquierdo, Professor universitari

Josep Maria Jansà, Crida per Lleida, aturat

Antonieta Jarne, professora d’Història Contemporània de la UdL

María Jesús Llavero, Arxivera

Anun Jiménez,

Noelia Jimenez, Enginyera de Forest

Ferran Jorba, Informàtic

Anna Jordà, periodista

Carles Josep, Mestre

Jordi Joval, Enginyer tècnic forestal

Joel Jové, regidor a Alfés i diputat CUP – PA a la Diputació de Lleida

Tona Julià, Producció TV

Emili Junyent, Catedràtic de Prehistòria UdL, jubilat

Pau Juvillà, regidor de la Crida per Lleida

Eloi Juvilla, arquitecte

Lluís Lacruz, Llicenciat i administratiu. Independentista

Guille Landa, Estudiant de la Universitat de Zaragoza.

Josep Marc Laporta, sociòleg

José Lasala, Estudiant

Laura Lascorz, professora

Lluís Lega, Editor

Llibertat León, Educadora Social

Eugeni Liceras, jubilat

Cristina Liebana, Educadora social

Gemma Lienas, diputada de CSQEP

Agustí Liñan, Mestre i membre del Secretariat Permanent de la CGT Lleida

Lluís Llach, cantautor i diputat Junts pel Sí

Mariona Lladonosa, politòloga

Dolors Llas, professora

Maria Jesús Llavero, arxivera

Alfons Lleonart, conductor de camió

Marc Llombart, enginyer

Pau Llop, Dissenyador gràfic

Xavier Llopart, Politòleg

Alfons Llopis, Sindicalista

Joan-Lluís Lluís, Escriptor

Laia Lo, Tècnic social

Javier López, educador

Josep López “lo furo de Ponent”, Observador de la política.

Miquel López, Arquitecte tècnic.

Jordi de Luis, Infermer

Marc Macià, doctor en Història de la UdL

Mar Macias, administrativa

Aurora Madaula, historiadora de la UB

Glòria Magrans, Jardinera

Enric Magrí, Historiador i professor de secundària

Francesc Xavier Majós, Estudiant Grau Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica

Sergi Maldonado, administratiu

Víctor Maldonado, Tècnic de so

Juanjo Manau, Professor secundària

Roger Manau, Estudiant

Francesc Maños, Educador

Alexandre Marcas, metge

Daniel Marchena, Estudiant de Quart del Grau en Dret.

Josep Maria Marco, mestre

Lluís Marco, Jubilat

Melcior Marcó, Adm. Publica

Josep Marfull, Doctorand en Història

David Marín, Periodista

Núria Marín, regidora d’ERC – Avancem a Lleida

Guerau Marqués, Estudiant de Periodisme

Iñaki Marqués, Historiador

Carolina Màrquez, agent forestal

Eina Marti, Hosteleria

Joan Aureli Marti, Educador

Laia Martí, Mestra

Maribel Marti, Funcionària

Ramon Martí, Tècnic emergències sanitàries

Aurelia Martin, secretaria

Eva Martín, Professora de la UdL

Joan Martin, personal de fabrica

Maite Martin, Regidora ERC

Àngels Martínez, diputada de CSQP

Antonio Martínez, Esquerra Unida i alternativa de Lleida

Elena Martínez, funcionària 

Ferran Martínez, cooperativista als Caus de Mura

Joan Antoni Martínez, Educador social

Júlia Martínez, Integradora Social

Miguel Martínez,  Treballador Social, militant JEV-ICV

Antonio Martínez, Comunistes de Catalunya

Núria Martínez, Universitària

Jordi Marzo, Barcelona en Comú

Marc Mascarilla, estudiant

Elionor Mascaró, professora

Ares Masip, Estudiant d’educació social, membre del Casal Popular de Joves i La Sirollada i voluntària d’Eko Project a Grècia.

Josep Masip, Bomber

Laura Massó, Administrativa

Sergi Massons, Estudiant

Marc Mata, transportista

Rosa Mata, mestra

Carme Matas, pensionista

Joan Mateu, ANC

Joan Antoni Mateu, Jubilat

Iolanda Maurici, Unitat contra el Feixisme

Maite Mauricio, Educadora Social

Joan Mayol, Xofer

Joan Mayol, jubilat

Gonçal Mayos, Professor universitari

Laura Maza, Mestra

Xavier Medina, informàtic

M. Carmen Melero, funcionària 

Rafa Melero, Escriptor

Joan Mena, diputat d’ECP al Congrés

Jordi Méndez, Enginyer. Militant de la CUP i regidor a l’Ajuntament de Palau-solità i Plegamans

Elizabeth Janet Mérida, Putas Indignadas

Josep Maria de Mesa, aturat

Josep Mesalles, professor

Albert Millan, Tècnic de so

Marta Minguella, Professora / CGT Ensenyament

Ramon Minguet, pagès

Gemma Miquel, estudiant

Joan Miquel, administratiu

Josep M. Mir, Professor d’Ensenyament Secundari

Marc Miranda, estudiant

Salvador Miret, Periodista

Tània Miró, Educadora

Tomàs Modroño, Enginyer informàtic

Jesus Xavier Moises, jubilat

Carme Molet, professora

Clara Molina, mestra

Dani Monclús, Ferroviari

Maria Monclús, Estudiant

Anna Moner, Emigrada

Mireia Monerris, persona

Pilar Monforte, Jubilada

Marta Monjo, arqueòloga 

M. José Monné, Funcionària

Nil Monsó, Funcionari

Àngel Montalà, Economista

Agustí Montardit, Mestre

Jaume Montfort, funcionari

Anna Montraveta, Estudiant

Maria Lourdes Mora, Mestra 

Montserrat Mora, sociòloga

Pau Morales, Portaveu Nacional de les JERC

Biel Morell, Pallasso, militant de la CUP Borges

Joan Morell, informàtic

Ramon Morell, economista

David Moreno, científic

Enric Moreno, estudiant

Roderic Moreno, Funcionari GENCAT

Jaume Morgó, Comerç la Seu d’Urgell

Gemma Morlans, Funcionària

Jaume Moya, diputat d’En Comú Podem al Congrés

Núria Mulet, Quiromassatgista

Òscar Mullor, empleat

Carol Muñoz, Monitora

Maria Pilar Muñoz, biòleg

Sisquet Nabacegu, Mecànic C.N.C

David Nadal, Sanitat

Eugeni Nadal, jubilat

Josep Navarra, tècnic

Conxita Navarro, Professora jubilada

Jesús Navarro, Historiador i museòleg

Ares Navarro, Besnéta de víctima del camp de concentració de Mauthausen

Ramon Navés, Estudiant

Lluís Neira, Òmnium Cultural Tiana

Núria Niubó, Comerciant i néta de víctima del camp de concentració de Mauthausen

Alexandre Nobajas, Professor de Geografia Humana a la Universitat de Keele (Regne Unit)

Sílvia Nofre, comptable

Ferran Nogueras, autònom

Jesús Nogués, mestre

Jordi Nogués, Conservador de museus. SAM-Girona

Xavier Nova, Gerent assessoria legal internacional

Núria Novell, aturada

Joan Josep Nuet, diputat de CSQP

Inés Núñez, Teleoperadora

MariCarme Núñez, Educadora Social en l’àmbit de la discapacitat.

Joserra Olarieta, Treballador Universitat de Lleida

Julia Olarieta, estudiant

Miren Olarieta, estudiant

Jordi Oliva, Professor i historiador

Jordi Olivé, Administratiu/Comercial

Anna Oliver, Arqueòloga

Oriol Olmo, Militant JERC-Lleida

Aleix Olondriz, Estudiant, militant d’Arran Lleida i membre del Casal Popular de Joves de Lleida

Enric Ormo, professor

Vicenç Ornaque, jubilat

Ana Oromi, estudiant

Ana Orpella, IndyUNITS

Jordi Ortiz, treballador d’indústria gràfica

Josep Maria Ortiz, Historiador. Empleat públic

Nuria Otero, Arqueòloga

Victoria Pacheco, enfermera , Marea Blanca Lleida, agrupación de electores del Comú de LLeida

Isaac Padrós, no treballo

Llorenç Pagans, Jubilat

Enric Pagespetit, Professor de secundària

Montserrat Palau, diputada de Junts pel Sí

Marina Palau, Estudiant

Mireia Palau, Treballadora Social, membre de Podem

Jordi Palou, advocat, Director del Memorial Democràtic de la Generalitat de Catalunya (2011-2016)

Adriana Panadés, administrativa

Sílvia Panadés, Infermeria

Emiliano Pardo, Actor i militant Comú de Lleida

Bernat Parés, Graduat social

Marta París, lleidatana

Montse Pascual, Ambientòloga

Miquel Pastor, Comercial

Pere Pau, aturat

Mariona Paüls, hostaleria

Xavier Pedemonte, Pintor muralista, sociòleg, Alcalde de Soriguera APS-CUP

Montse Pedreny, Responsable comercial 

Núria Pedró, Treballadora Social

Jordi Pedrós, Actor

Arturo Peinado, Presidente de la Federación Estatal de Foros por la Memoria

Ferran Peiró, Jubilat

Pilar Pelegri, Docent

Jaume Pelfort, Serraller

Joana Pena, estudiant

Pere Pena, Professor

Marc Pera, Estudiant d’Educació Primària

Miquel Perelló, Professor de C. Socials

Anna Pérez, Mestra

Anna Maria Pérez, Administrativa

Maria Dolors Pérez, Administrativa.

Josep Pérez, Autònom

Sònia Pérez, mestra i col·laboradora de la Directa a terres de Ponent

Victória Pérez, Aturada

Xavier Perramon, Operari

Montserrat Pifarré, Professora

Mercè Pifarré, Jubilada

Gabriel Pineda, economista

Idris Pineda, Comercial

Jordi Pino, La Seu d’Urgell

Sònia Pintó, arquitecte

Oriol Pintos, Advocat laboralista i militant de la Coordinadora Obrera Sindical (COS).

Enric Pinyol, Periodista i escriptor

Facund Pinyol, funcionari

Joan Pio, Estudiant

Júlia Piqué, Psicòloga

Lluís Piqué, Servei públic de mobilitat

Joaquín Piqueras, Metge radiòleg

Gerardo Pisarello, professor de Dret i primer tinent d’Alcaldia de Barcelona

Andrònic Pla, instal·lacions tècniques

Francesc Pla, Filòleg

Montserrat Poch, Arquitecta Tècnica

Rosa M Poch, Catedràtica Edafologia UdL

Josep Maria Pocino, advocat

Aleix Porta, Humanista, gestor cultural

Carles Porta, Dibuixant

Xavier Porta, pensionista

Sr. Postu, Dinamitzador solidari

Josep M. Potau, jubilat

Jordi V. Pou, Fotògraf

Maria Jesús Pous, mestra

Josep Maria Prats, professor d’universitat

Pep Prats, Fòrum de Tarragona per la Memòria

Roger Presseguer, Casal popular de joves de Lleida (CPJ)/ARRAN

Anna Prim, professora

Miquel Pueyo, director de la Càtedra de Periodisme i Comunicació UdL

Guillem Puig, Historiador-Investigador URV

Elm Puig, Regidor d’espectacles

Ramon Puig, Treballador Social

Amanda Pujol, mestra

Vanessa Pujol, Professora

Aniol Pujolràs, Militant de CUP Arbúcies i aprenent de mestre.

Lorién Quesada, estudiant antifeixista, militant del SEPC i membre de Colors de Ponent.

Albert Quintana, Missatger

Julia Rabes, Professora

Vanesa Rafecas, Administrativa-logística 

Gerard Raimat, cooperativista

Josep Ramon, comercial

Gabriel Ramon-Molins, historiador

Mario Rauret, Arquitecte Tècnic

Pilar Rebaque, Advocada

Amalia Redondo, Cap

Eulàlia Reguant, diputada de la CUP – CC

Dolors Regué, Psicòloga

Aleix Renyé, Escriptor i periodista

Josep Maria Reñe, Aturat

Joaquim Reverter, Aturat

Llibert Rexach, Estudiant UdL, militant d’Arran Lleida i el Casal Popular de Joves

Marc Reyes, Técnic de laboratori, químic Ambiental

Montserrat Reyes, marea Turquesa

Oriol Riart, Historiador

Joan Riba, sindicalista (CCOO)

Marta Ribas, diputada de CSQEP

Elisabeth Ribes, Intèrpret de noruec,anglès,francès

Fermí Ribes, serigrafia, reclam

Iolanda Ribes, Sanitat

Tomas Ribes, Electricista

David Ricart, Administració

Carles Riera, diputat de la CUP – CC

Ramon Riera, Empresari, serveis, hosteleria.

Roser Riera, Administrativa

Noemí Riudor, historiadora

Josep Rius, Periodista

Juli Rius, Historiador

Samuel Rivero, Monitor de lleure i natura / Guia de muntanya

Anna Roca, atur

Joaquim Roca, Transport viatgers – conductor

Jordi Roca, professor a la Universitat de Lleida

Josep Rocaspana, Autònom

Patricia Rocha, Antropòloga. Immigrant.

Albert Rodríguez, Filòsof

Alberto Rodríguez, Empresari 

David Rodríguez, alcalde de Solsona i diputat de Junts pel Sí

Guillem Rodriguez, Historiador, Badalona

Josep Rodríguez, Membre de Memòria Història i Reparació ERC

Rafael Rodríguez, professor

Reyes Rodríguez, Enginyer agrònom

Vicenç Roig, Alcalde de Montoliu de Segarra

Humbert Roma, periodista jubilat

Míriam Roma, Graduada en Història i bibliotecària

Montserrat Roma, monitora de menjador

Sílvia Romà, Economista

Carla Román, Investigadora

Josep Maria Romero, President Secció Local ERC Lleida, Secció Sindical de CCOO de la UdL

Joan Romeu, jubilat

Carles Romia, Tècnic en emergències sanitàries (SEM)

Josep Ros, Directiu

Claudia Rosa, estudiant

Jordi Rosell, magatzemista

Núria Rosell, Administrativa

Josep Maria Roset, jubilat

Rosa Roura, Nutricionisrta i Educadora Social

Josep Rubió, Professor. Doctor en Història Contemporània

Pablo Manuel Rubio, treballador

Montserrat Rué, Professora

Maria Jesús Rueda, Mestra d’EP, Barcelona.

Eduard Ruestes, Enginyer

Josep Rufà, senador d’ERC

Gabriel Rufián, diputat d’ERC al Congrés

Anaitis Ruiz, Estudiant

Manuel Ruiz, Estudiant

Verònica Ruiz, Psicòloga

Víctor Ruiz, bomber

Jordi Ruiz-Bazan, Tècnic R+D alimentació

Santi Ruiz de Loizaga, Educador Social

Arnau Rulló, Cultura popular catalana

Jaume Rutllant, assessor d’empreses

Joan Sabaté, Estudiant

Maria Sabaté, Professora lectora UdL

Maribel Sabaté, Regidora del PSUC a Sallent 1983-1987

Núria Sabaté, Docent secundària

Alex Sadó, jubilat

Joan Saez, ciutadà

Teresa Safont, mestra

Montse Sagarra, Funcionària

Gerard Sala, Professor de secundària

Marta Sala, educadora social

Vicens Sala, soci ANC

Marc Saladrigues, Estudiant SEPC

Sergi Saladié, diputat de la CUP – CC

Marc Salat, Professor universitat

Benet Salellas, diputat de la CUP – CC

Francesc Sales, Professor EEMM

Núria Sales, Jubilada

Marta Salla, Gestora de cultura a Lleida

Andreu Salvadó, Enginyer Qualitat

Miquel Àngel Salvador, Funcionari

Teresa Salvia, Administración

Josep San Martin, Representant d’Espanya al Comitè Internacional de Mauthausen i familiar de deportats lleidatans a Mauthausen

Xavier Sanahuja, estudiant

Fran Sánchez, Regidor de Decidim Ripollet i portaveu del FAGC.

Ricard Sanchez, Esquerra Unida i Alternativa Bages

Silvina Sànchez, professora

Júlia Sanchis, Jubilada

Eric Sancho, Subaltern

Esther Sancho, advocada i militant de la Crida – CUP

David Sancho, historiador i membre de la Crida per Lleida a la Comissió Especial de Carrers

Ma.Carme Sane, industrial

Joel Sanjuan, estudiant

Delfi Sanuy, professor universitat

Sonia Sanz, ICV/ Amnistia Internacional/ Dones Lleida

Carme Saorin, Arqueòloga

Josep Saperas, ANC, jubilat

Carles Sastre, secretari general de l’Intersindical – CSC

Núria Sauquillo, Ambientòloga

Josep Maria Segarra, Assessoria financera econòmica

Antoni Segura, Jubilat

Francesc Segura, Economia

Joan Ramon Segura, membre del Grup de Recuperació de la Memòria Històrica del Centre Excursionista de Lleida

Pau Sellés, Cambrer, estudiant d’història i membre del Seminari Taifa.

Marc Selva, Turisme

Neus de Senespleda, Artteràpia

Francesc Serés, Escriptor

Jordi Seró, Tècnic en patrimoni cultural

Anna Serra, administrativa

Carles Serra, transport

Gabriela Serra, diputada de la CUP – CC

Josep Serra, professor

Maria Angels Serra, consultora de turisme

Marta Serrés, Pensionista – Membre de la CUP i la PAICAM

Enric Sesma, Treballador C.E.T

Mònica Sesma, Arxivera

Josep Sierra, Excursionista

Oriol De La Sierra, infermer

Elvira Siurana, Editora

Pilar Socias, Administratiu

Jordi Soldevila, historiador i professor de la UdL

Jordi Solà, Sociòleg

Xavier Solé, Docent

Núria Solà, Professora jubilada

Bernat Solé, alcalde d’Agramunt i diputat de Junts pel Sí

Jaume Solé, Instal·lacions Biomassa

Montserrat Solé, jubilada

Montserrat Solé, Professora

Núria Solé, Treballadora Social

Queralt Solé, historiadora de la UB

Xavier Solé, Professor

Gerard Soler, auxiliar d’administració

Jaume Soler, jubilat

Jesus Soler, Consultor tecnologic

Eusebi Solsona, Jubilat

Santi Solsona, Militant d’Arran

Carolina Somalo, Professora de secundària, feminista i militant de la CUP.

Meritxell Somalo, Administració

Miquel Soriano-Montagut, Enginyer de l’edificació i Arquitecte

Joana Soto, antropòloga i col·laboradora de la Directa a Terres de Ponent

Angel Soto, Omnium Cultural

Núria Subirà, Treballadora social i Antropòloga

Lluís Surroca, Funcionari

Juan Pablo Sutina, Estudiant

Sergi Talamonte, regidor del Comú de Lleida

Joan Tardà, diputat d’ERC al Congrés

Marçal Tarragona, jubilat

Miquel Tarrés, formador

Victor Tella, Mecanic

Arkaitz Terrón, advocat

Josefina Timoneda, pensionista

Josep Maria Tírvio, Enquestador

Carme Tolosana, Professora emèrita UAB

Matías Tolsà, ilustrador

Bruna Tomàs, Estudiant de batxillerat,militant de Arran Lleida i Cup Bellpuig.

Eloi Tomàs, advocat

Maite Torà, Enginyer tècnic agrícola

Ricard Torné, economista

Xavier Torne, comptable

Jaume Toronell, funcionari

Ivanux Torr, enginyer

Joan Antoni de la Torre, Delineant

Josep Mª Torres, PSUC

Lluís Torres, botiguer

Miquel Torres, Aturat, Antifeixista i independentista

Montserrat Torres, presidenta d’Òmnium Cultural Ponent – Lleida

Marc Tort, Sanitat

Guillermo Torta, Pensioniste de Classes Passives

Marc Túnica, Estudiant

Jordi Turiella,

Narcís Turull, Filòleg. Cervera

Miquel Tutusaus, Manteniment industrial

Lidia Urrea, Funcionari

Ander Urrutia, Estudiant, militant de l’esquerra independentista.

Maite Utges, Metge

Carles València, mestre de primària

Antonio Valero, Jubilado

Silvia Valero, Administrativa 

Xavi Vall, Operador de control

Nestor Vallejo, enginyer

Virgínia Vallejo, Coordinadora de Solidaritat Catalana Barcelona.

Jordi Vallés, Educació

Pilar Vallès, Badalona

Dani Vall-llosera, estudiant

Xavier Vallmanya, Funcionari

Pepa Valls, Professora de la Facultat d’educació, psicologia i treball social (UdL)

Bernat Vallvé, Dissenyador gràfic

David Vallverdú, Dinamitzador en un Ateneu, colaborador a la CUP i ex membre de CAJEI.

Andreu Vàzquez, Llicenciat en dret

Xavier Vázquez, metge jubilat

Carles Vega, regidor d’ERC – Avancem a Lleida

Lluís Vegas, Enginyer Tècnic Agrícola

Mireia Vehí, diputada de la CUP – CC

Alberto Velasco, Historiador de l’Art

Conxita Vendrell, Professora UdL

Josep Vendrell, diputat d’ECP al Congrés

Enriqueta Vendrell, Treballadores

Josefina Vendrell, infermera

Rafael Ventura, periodista

Antoni Ventura, Alcalde de Sant Martí Sarroca.

Montse Venturós, Casal Panxo – Cup Berga

Joan Ramon Veny, Professor universitari

Joan Vera, Psicoteràpia 

Oriol Verdú, Psicòleg

Víctor Manuel Verdú, Escriptor, músic i professor

Mar Vicente, Estudiant, militant d’Arran Lleida i del SEPC

Ruben Victor, funcionari ensenyament

Berta Vidal, Regidora ERC La Seu d’ Urgell

Daniel Vidal, Tècnic administració local

Guillem Vidal, estudiant

Jordi Vidal, Administratiu

Marc Vidal, diputat de CSQP

Neus Vidal, Jubilada

Raimundo Viejo, diputat d’ECP al Congrés

Albert Vila, Sindicalista CCOO

Jordi Vila, Educador social. Treballant al Projecte Enxaneta i a Osonament.

Ramon Vila, Disseny tèxtil

Núria Vilà, Administrativa

Sara Vilà, senadora d’En Comú Podem

Ignasi Viladevall, Operari industrial

Jose Vilalta, Tècnic de Telecomunicacions

Josep A. Vilalta, Militant de la CUP Torà

Marta Vilalta, Periodista. Directora general de Joventut

Teresa Vilanova, pensionista

Cocó Vilarasau, dietista jubilada

Arnau Vilaseca, pagès

Jaume Vilaseca, Politòleg

Xavier Vilaseca, bomber

Carlos Vílchez, Regidor CUP Tàrrega

Pau Villanueva, CUP

Joan Viñeta, jubilat

Marco Antonio Yagüe, Consultor estratègia i organització

Àlex Zapater, Funcionari de la Generalitat. Besnét de Pau Pinós Abad, mort al camp de concentració de Mauthausen.

 

Adhereix-te al manifest!

Les adhesions no es publiquen immediatament, disculpeu.

Per les adhesions individuals poseu-hi nom i cognom, no àlies ni només nom. Gràcies.

 

 

Anuncis